Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Toivo Yläjärvi

Toivo Yläjärvi

Kansanedustajana   04.02.1975 - 20.03.1987

Ammatti / arvo:
agronomi
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • maa- ja metsätalousministeri (Sorsa IV) 06.05.1983 - 29.04.1987
  • ministeri valtioneuvoston kansliassa (Sorsa IV) 06.05.1983 - 29.02.1984
  • ministeri sisäasiainministeriössä (Sorsa IV) 01.03.1984 - 29.04.1987

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV