Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kristian Åkerblom

Kristian Åkerblom

Kansanedustajana   04.04.1917–31.10.1917, 01.04.1919–31.07.1929, 21.10.1930–31.08.1933

Ammatti / arvo:
kansakoulunopettaja, kouluneuvos, filosofian tohtori h.c.

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV