Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Otto Åkesson

Otto Åkesson

Kansanedustajana   01.11.1917 - 31.03.1919, 05.09.1922 - 30.04.1924

Ammatti / arvo:
varatuomari, asianajaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • oikeusministeri (Kallio) 14.11.1922 - 21.12.1923

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV