Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lasse Äikäs

Lasse Äikäs

Kansanedustajana   27.09.1975 - 25.03.1983

Ammatti / arvo:
varatuomari, nimismies
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • puolustusministeri (Koivisto II) 26.05.1979 - 18.02.1982

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV