Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ebba Östenson

Ebba Östenson

Kansanedustajana   01.09.1933–31.08.1936, 01.09.1939–28.03.1954

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, kielentarkastaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV