Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Paavo Arhinmäki

Paavo Arhinmäki

Kansanedustajana   21.03.2007–08.09.2021

Ammatti / arvo:

kansanedustaja

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kulttuuri- ja urheiluministeri (Katainen) 22.06.2011–03.04.2014