Maria Guzenina Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  21.03.2007 -

Nimi: Guzenina, Maria
Puhelin: 09 432 3106
Sähköposti: maria.guzenina@eduskunta.fi
Kotisivu: www.mariaguzenina.net
Ammatti / arvo: toimittaja
Vaalipiiri: Uudenmaan vaalipiiri 21.03.2007 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Perustuslakivaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.06.2015 - , (Puheenjohtaja) 11.06.2015 -
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 09.06.2015 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 03.04.2007 - 10.09.2008, (varajäsen) 04.06.2013 - 08.06.2015
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen) 03.04.2007 - 22.06.2011
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (varajäsen) 03.04.2007 - 22.06.2011
Suuri valiokunta (varajäsen) 11.09.2008 - 27.03.2009, (jäsen) 04.06.2013 - 21.04.2015, (jäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 04.04.2007 - 02.05.2007
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 03.05.2007 - 29.06.2011
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 04.06.2013 - 21.04.2015, (Puheenjohtaja) 12.06.2013 - 21.04.2015
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 12.06.2013 - 21.04.2015
Eduskuntaryhmä: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä  21.03.2007 -
Valtioneuvoston jäsenyydet
Ministeri: peruspalveluministeri (Katainen) 22.06.2011 - 23.05.2013

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

Ei löytynyt hakutuloksia annetuilla tekijöillä.
Ei löytynyt hakutuloksia annetuilla tekijöillä.