Merja Kuusisto  
Kansanedustajana  21.03.2007 - 21.04.2015

Nimi: Kuusisto, Merja
Ammatti / arvo: erikoissairaanhoitaja, palveluvastaava
Aiemmat vaalipiirit: Uudenmaan vaalipiiri 21.03.2007 - 21.04.2015
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2007 - 29.06.2011, (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 03.04.2007 - 29.06.2011
Ympäristövaliokunta (jäsen) 03.04.2007 - 29.06.2011, (varajäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 18.09.2007 - 08.06.2015
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 21.03.2007 - 21.04.2015