Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lenita Toivakka

Lenita Toivakka

Kansanedustajana   21.03.2007–16.04.2019

Ammatti / arvo:
kauppatieteiden maisteri, yrittäjä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • eurooppa- ja ulkomaankauppaministeri (Stubb) 24.06.2014–28.05.2015
  • ulkomaankauppa- ja kehitysministeri (Sipilä) 29.05.2015–21.06.2016

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV