Siirry sisältöön

Anna-Maja Henriksson

Anna-Maja Henriksson

Nykyinen kansanedustaja

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007–

Puhelin:

09 432 3113

Sähköposti:

anna-maja.henriksson(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

varatuomari, pankkilakimies

Vaalipiiri:

Vaasan vaalipiiri 21.03.2007–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • oikeusministeri (Katainen) 22.06.2011–23.06.2014
  • oikeusministeri (Stubb) 24.06.2014–28.05.2015
  • oikeusministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • oikeusministeri (Marin) 10.12.2019–

Avustaja:

Ida-Maria Skytte,  
Puhelin: 09 432 4113
Sähköposti: ida-maria.skytte(at)eduskunta.fi