Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Anne-Mari Virolainen

Anne-Mari Virolainen

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007–

Puhelin:

09 432 3014

Sähköposti:

anne-mari.virolainen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

kauppatieteiden maisteri

Vaalipiiri:

Varsinais-Suomen vaalipiiri 21.03.2007–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Suuri valiokunta (jäsen) 18.06.2019–
Suuren valiokunnan työjaosto (jäsen) 19.06.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Euroopan neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 18.06.2019–, (Varapuheenjohtaja) 19.06.2019–
Suomen itsenäisyyden juhlarahaston hallintoneuvosto (jäsen) 20.02.2020–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ulkomaankauppa- ja kehitysministeri (Sipilä) 12.02.2018–05.06.2019

Avustaja:

Mira Keränen,  
Puhelin: 09 432 4014
Sähköposti: mira.keranen(at)eduskunta.fi