Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Krista Kiuru

Krista Kiuru

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007–

Puhelin:

09 432 3192

Sähköposti:

krista.kiuru(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

valtiotieteiden maisteri

Vaalipiiri:

Satakunnan vaalipiiri 21.03.2007–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • asunto- ja viestintäministeri (Katainen) 22.06.2011–23.05.2013
  • opetusministeri (Katainen) 24.05.2013–03.04.2014
  • opetus- ja viestintäministeri (Katainen) 04.04.2014–23.06.2014
  • opetus- ja viestintäministeri (Stubb) 24.06.2014–28.05.2015
  • perhe- ja peruspalveluministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • perhe- ja peruspalveluministeri (Marin) 10.12.2019–

Avustaja:

Nurmi Petteri,  
Puhelin: 09 432 4192, 050 339 4365
Sähköposti: petteri.nurmi(at)eduskunta.fi