Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Merja Kyllönen

Merja Kyllönen

Kansanedustajana   21.03.2007–19.04.2015

Edustajantoimi keskeytynyt:
01.07.2014 - 21.04.2015
Toimi Euroopan parlamentin jäsenenä
Tilalla: Katja Hänninen /vas
Ammatti / arvo:
bioanalyytikko
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • liikenneministeri (Katainen) 22.06.2011–03.04.2014

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV