Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Marko Asell

Marko Asell

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   21.03.2007–19.04.2011, 17.04.2019–

Puhelin:

09 432 3044

Sähköposti:

marko.asell(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

liikuntapaikkahoitaja, liikunnanohjaaja (AMK)

Vaalipiiri:

Pirkanmaan vaalipiiri 17.04.2019–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Lakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Sivistysvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 08.10.2019–

Avustaja:

Jarmo Ailio,  
Puhelin: 09 432 4044, 050 574 0119
Sähköposti: jarmo.ailio(at)eduskunta.fi