Harri Jaskari Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä
Kansanedustajana  21.03.2007 -

Nimi: Jaskari, Harri
Puhelin: 09 432 3173
Sähköposti: harri.jaskari@eduskunta.fi
Kotisivu: www.harrijaskari.fi
Ammatti / arvo: hallintotieteiden lisensiaatti
Vaalipiiri: Pirkanmaan vaalipiiri 21.03.2007 -
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Talousvaliokunta (jäsen) 03.05.2007 - , (Varapuheenjohtaja) 05.05.2015 -
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 09.06.2015 -
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (jäsen) 20.02.2018 -
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Talousvaliokunta (varajäsen) 03.04.2007 - 02.05.2007
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 03.04.2007 - 21.04.2015
Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 - 21.04.2015
Tulevaisuusvaliokunnan jaosto Innostunut yhteiskunta (Puheenjohtaja) 14.12.2011 - 06.03.2015
Tulevaisuusvaliokunnan jaosto Mustat joutsenet (jäsen) 14.12.2011 - 06.03.2015
Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 05.05.2015 - 08.06.2015
Hallintovaliokunta (varajäsen) 10.05.2017 - 07.09.2017
Välimeri-unionin parlamentaarinen yleiskokous (Puheenjohtaja) 30.06.2011 - 21.04.2015
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 30.06.2011 - 21.04.2015
Eduskuntaryhmä: Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä  21.03.2007 -

 Kansanedustajan aloitteet, kysymykset ja puheenvuorot

 ‭(Piilotettu)‬ Uusimmat valtiopäivätoimet 2015–

Ei löytynyt hakutuloksia annetuilla tekijöillä.