Rajaa hakua

     

     

    Lars Erik Gästgivars55441928.12.2020 11.05.0628.12.2020 11.05.06Lakivaliokunta (Varapuheenjohtaja) 03.05.2011–05.09.2012 Talousvaliokunta (jäsen) 03.05.2011–21.04.2015 Puolustusvaliokunta (jäsen) 06.09.2013–06.02.2014 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx69051060https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{F3844BCC-336A-4458-83B7-21A518AAD8B5}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Satu Haapanen55442028.12.2020 11.05.1528.12.2020 11.05.15Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 03.05.2011–21.04.2015 Sivistysvaliokunta (jäsen) 03.05.2011–12.06.2012 Suuri valiokunta (jäsen) 29.05.2012–05.09.2013 Suuren STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx3896490https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{C9C81F27-1517-42B3-B29C-EC2624DD3442}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Janne Sankelo5544218.7.2021 21.04.308.7.2021 21.04.30Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019– Maatalousjaosto (jäsen) 06.09.2019– Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 06.09.2019– Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx72831140https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{E044A352-8863-4548-BA10-CC8076532BAB}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Mikko Savola5544228.7.2021 21.04.418.7.2021 21.04.41Ulkoasiainvaliokunta (jäsen) 18.06.2019– Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 18.06.2019– Puolustusvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019– Ulkopoliittisen instituutin STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx78141140https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{A620484A-50D8-4247-BE09-CBD2F5309ABD}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Teuvo Hakkarainen55442311.12.2020 10.04.5811.12.2020 10.04.58Kristiina Selin,   Puhelin: 09 432 4040 Sähköposti: kristiina.selin(at)eduskunta.fi STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx5145710https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{7EA9DF8F-F835-46B5-A72C-B9426D147729}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Juha Sipilä55442410.6.2021 21.05.3210.6.2021 21.05.32Puhemiesneuvosto (jäsen) 09.06.2021– Lakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2020– Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 23.09.2020– Ympäristövaliokunta (jäsen) 04.06.2021 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx113471330https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{7018C85B-B815-4EF3-B420-DA807851AF05}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Jussi Halla-aho5544259.7.2021 21.03.559.7.2021 21.03.55Suuri valiokunta (jäsen) 05.09.2019– Hallintovaliokunta (jäsen) 05.09.2019 Tanja Aidanjuuri-Niemi,   Puhelin: 09 432 4058, 050 576 2590 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx240682090https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{A03E012F-0702-41E7-B966-61348662B5AA}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Arja Alho55442628.12.2020 11.02.4028.12.2020 11.02.40ministeri valtiovarainministeriössä (Lipponen I) 13.04.1995–08.10.1997 ministeri valtioneuvoston kansliassa (Lipponen I) 13.04.1995–08.10.1997 ministeri sosiaali- ja STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx2142450https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{712CAE2B-C12D-49FB-A654-5BCF3C84E0FF}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Ismo Soukola55442728.12.2020 11.26.4728.12.2020 11.26.47Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011–21.04.2015 Puolustusvaliokunta (jäsen) 03.05.2011–21.04.2015 Hallinto- ja turvallisuusjaosto (jäsen) 01.09.2011–21.04.2015 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx1532320https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{82EE9374-28FA-4E58-AC3A-9C0D83B38D89}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Eero Suutari55442828.12.2020 11.27.0928.12.2020 11.27.09Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.05.2011–18.12.2012, (varajäsen) 04.09.2014–21.04.2015, (jäsen) 05.05.2015–08.06.2015 Maa- ja metsätalousvaliokunta (varajäsen STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx2280460https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{FF51CA4B-789B-4987-B667-0600B26F9A9A}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Hanna Tainio55442928.12.2020 11.27.2528.12.2020 11.27.25Puolustusvaliokunta (jäsen) 03.05.2011–29.06.2011 Suuri valiokunta (varajäsen) 30.06.2011–21.04.2015 Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 30.06.2011–21.04.2015 Sosiaali- ja STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx1810370https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{68485FC0-B8B9-44DD-AAD1-C0DE0C3BFC38}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Eila Tiainen55443028.12.2020 11.27.4928.12.2020 11.27.49Liikenne- ja viestintävaliokunta (jäsen) 03.05.2011–21.04.2015 Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 30.06.2011–21.04.2015 Parlamenttienvälinen liitto IPU STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx1538230https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{E5989293-1CB3-4963-980D-F276C4A7424D}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Jukka Kärnä55443128.12.2020 11.13.4928.12.2020 11.13.49Tarkastusvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011–29.06.2011 Liikenne- ja viestintävaliokunta (varajäsen) 03.05.2011–29.06.2011 Puolustusvaliokunta (jäsen) 03.05.2011–29.06.2011 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx1470340https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{E6F47DDD-A5AC-4377-9788-953C02851A16}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Jari Lindström55443228.12.2020 11.16.2028.12.2020 11.16.20oikeus- ja työministeri (Sipilä) 29.05.2015–04.05.2017 työministeri (Sipilä) 05.05.2017–05.06.2019 Kymen vaalipiiri 20.04.2011 - 21.04.2015 Kaakkois-Suomen vaalipiiri 22.04.2015 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx2846540https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{6538EC1D-7A18-476A-9972-0CB8C1457474}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Antti Lindtman55443328.6.2021 21.05.0528.6.2021 21.05.05Kansliatoimikunta (jäsen) 19.06.2019– Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 03.04.2020– Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019– Tiedusteluvalvontavaliokunta (varajäsen STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx98241760https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{E6ED3D56-46E3-4DD8-B5C0-399C300417B7}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Maria Lohela55443428.12.2020 11.16.3628.12.2020 11.16.36Puhemiehistö (Puhemies) 29.05.2015–04.02.2018 Puhemiesneuvosto (jäsen) 05.05.2015–04.02.2018, (Puhemies) 29.05.2015–04.02.2018 Kansliatoimikunta (Puhemies) 29.05.2015 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx2751630https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{402D8DEC-3250-47F2-8209-9D3033F26F25}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Markus Lohi5544358.7.2021 21.04.118.7.2021 21.04.11Puhemiesneuvosto (jäsen) 12.06.2020– Perustuslakivaliokunta (varajäsen) 11.06.2020– Hallintovaliokunta (varajäsen) 03.04.2020– Sosiaali- ja terveysvaliokunta (jäsen STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx155252040https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{CA8384F2-FB00-475B-970A-9BA2F1977129}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Jorma Fred55443628.12.2020 11.04.5628.12.2020 11.04.56Vaasan läänin vaalipiiri 27.09.1975 - 25.03.1983 Vaasan läänin vaalipiiri 21.03.1987 - 21.03.1991 Liikennevaliokunta (jäsen) 1987–1990 Toinen lakivaliokunta (varajäsen STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx1131210https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{1A312F65-8269-4572-94FF-45DA021574CA}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Anne Louhelainen55443728.12.2020 11.16.5228.12.2020 11.16.52Kansliatoimikunta (jäsen) 05.05.2015–16.04.2019 Suuri valiokunta (jäsen) 03.05.2011–16.04.2019, (Varapuheenjohtaja) 09.06.2015–11.05.2017 Lakivaliokunta (varajäsen) 03.05.2011 STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx1829350https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{426905DF-F2E7-43A8-9E42-EC5E56164B53}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640
    Eeva-Maria Maijala55443828.12.2020 11.17.2528.12.2020 11.17.25Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 03.05.2011–29.06.2011 Hallintovaliokunta (jäsen) 03.05.2011–29.06.2011, (varajäsen) 05.05.2015–08.06.2015 Tulevaisuusvaliokunta (jäsen STS_ListItem_850https://www.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat/Sivut/Forms/Viimeisimmat.aspx2324380https://www.eduskunta.fihtmlFalseaspxhttps://sisalto.eduskunta.fi/FI/kansanedustajat{AE6CE7A3-4074-4490-BDC7-0FCC66474F8B}~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_EDK_MOP.js40;44;37;1640

    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js
    ~sitecollection/_catalogs/masterpage/Display Templates/Search/Item_Default.js