Nimenhuutoraportti
Täysistunto
Nimenhuutoraportti torstai 18.5.2017 klo 16.00
1
Nimenhuuto
Nimenhuutoraportti EDK-2017-AK-126430
Liite 1A
Nimenhuudossa merkittiin täysistunnosta poissa oleviksi seuraavat 38 edustajaa (e = eduskuntatyöhön liittyvä tehtävä; s = sairaus; p = perhevapaa): 
Anders
Adlercreutz
r
(e)
Sirkka-Liisa
Anttila
kesk
Eva
Biaudet
r
(e)
Tiina
Elovaara
ps
(e)
Hanna
Halmeenpää
vihr
(p)
Timo
Harakka
sd
Satu
Hassi
vihr
(e)
Petri
Honkonen
kesk
(e)
Laura
Huhtasaari
ps
Susanna
Huovinen
sd
(e)
Katja
Hänninen
vas
Kari
Kulmala
ps
(e)
Mikko
Kärnä
kesk
Seppo
Kääriäinen
kesk
Jari
Lindström
ps
(e)
Eeva-Maria
Maijala
kesk
(e)
Silvia
Modig
vas
(s)
Sari
Multala
kok
(e)
Outi
Mäkelä
kok
Hanna
Mäntylä
ps
Jussi
Niinistö
ps
(e)
Ilmari
Nurminen
sd
Tom
Packalén
ps
(e)
Jaana
Pelkonen
kok
(p)
Nasima
Razmyar
sd
(p)
Paula
Risikko
kok
(e)
Wille
Rydman
kok
Kristiina
Salonen
sd
(p)
Saara-Sofia
Sirén
kok
(e)
Sari
Tanus
kd
(e)
Ville
Tavio
ps
Kimmo
Tiilikainen
kesk
(e)
Jani
Toivola
vihr
(s)
Antero
Vartia
vihr
Mirja
Vehkaperä
kesk
(e)
Anne-Mari
Virolainen
kok
(e)
Ozan
Yanar
vihr
Peter
Östman
kd
Nimenhuudon jälkeen ilmoittautuivat seuraavat 4 edustajaa: 
Wille
Rydman
kok
(16:18)
Timo
Harakka
sd
(16:19)
Katja
Hänninen
vas
(17:29)
Outi
Mäkelä
kok
(18:09)
Nimenhuutoraportti
Täysistunto
Nimenhuutoraportti torstai 18.5.2017 klo 16.00
1
Nimenhuuto
Nimenhuutoraportti EDK-2017-AK-126430
Liite 1A
Nimenhuudossa merkittiin täysistunnosta poissa oleviksi seuraavat 38 edustajaa (e = eduskuntatyöhön liittyvä tehtävä; s = sairaus; p = perhevapaa): 
Anders
Adlercreutz
r
(e)
Sirkka-Liisa
Anttila
kesk
Eva
Biaudet
r
(e)
Tiina
Elovaara
ps
(e)
Hanna
Halmeenpää
vihr
(p)
Timo
Harakka
sd
Satu
Hassi
vihr
(e)
Petri
Honkonen
kesk
(e)
Laura
Huhtasaari
ps
Susanna
Huovinen
sd
(e)
Katja
Hänninen
vas
Kari
Kulmala
ps
(e)
Mikko
Kärnä
kesk
Seppo
Kääriäinen
kesk
Jari
Lindström
ps
(e)
Eeva-Maria
Maijala
kesk
(e)
Silvia
Modig
vas
(s)
Sari
Multala
kok
(e)
Outi
Mäkelä
kok
Hanna
Mäntylä
ps
Jussi
Niinistö
ps
(e)
Ilmari
Nurminen
sd
Tom
Packalén
ps
(e)
Jaana
Pelkonen
kok
(p)
Nasima
Razmyar
sd
(p)
Paula
Risikko
kok
(e)
Wille
Rydman
kok
Kristiina
Salonen
sd
(p)
Saara-Sofia
Sirén
kok
(e)
Sari
Tanus
kd
(e)
Ville
Tavio
ps
Kimmo
Tiilikainen
kesk
(e)
Jani
Toivola
vihr
(s)
Antero
Vartia
vihr
Mirja
Vehkaperä
kesk
(e)
Anne-Mari
Virolainen
kok
(e)
Ozan
Yanar
vihr
Peter
Östman
kd
Nimenhuudon jälkeen ilmoittautuivat seuraavat 4 edustajaa: 
Wille
Rydman
kok
(16:18)
Timo
Harakka
sd
(16:19)
Katja
Hänninen
vas
(17:29)
Outi
Mäkelä
kok
(18:09)
Viimeksi julkaistu 30.1.2020 13:45