Nimenhuutoraportti
Täysistunto
Nimenhuutoraportti tiistai 30.5.2017 klo 14.01
1
Nimenhuuto
Nimenhuutoraportti EDK-2017-AK-128547
Liite 1A
Nimenhuudossa merkittiin täysistunnosta poissa oleviksi seuraavat 47 edustajaa (e = eduskuntatyöhön liittyvä tehtävä; s = sairaus; p = perhevapaa): 
Olavi
Ala-Nissilä
kesk
(e)
Li
Andersson
vas
(e)
Paavo
Arhinmäki
vas
(e)
Juho
Eerola
ps
(s)
Eeva-Johanna
Eloranta
sd
(e)
Maarit
Feldt-Ranta
sd
Sanni
Grahn-Laasonen
kok
(e)
Maria
Guzenina
sd
(e)
Hanna
Halmeenpää
vihr
(p)
Petri
Honkonen
kesk
(p)
Laura
Huhtasaari
ps
(e)
Susanna
Huovinen
sd
(s)
Marisanna
Jarva
kesk
(e)
Arja
Juvonen
ps
(s)
Ilkka
Kantola
sd
(e)
Emma
Kari
vihr
(s)
Johanna
Karimäki
vihr
(e)
Katri
Kulmuni
kesk
Antero
Laukkanen
kd
Sanna
Lauslahti
kok
(e)
Jari
Lindström
ps
(e)
Anne
Louhelainen
ps
(e)
Mats
Löfström
r
Riitta
Myller
sd
(e)
Jari
Myllykoski
vas
Merja
Mäkisalo-Ropponen
sd
(s)
Hanna
Mäntylä
ps
Jussi
Niinistö
ps
(e)
Mikaela
Nylander
r
(e)
Aila
Paloniemi
kesk
(e)
Ulla
Parviainen
kesk
(e)
Jaana
Pelkonen
kok
(p)
Tuomo
Puumala
kesk
(e)
Nasima
Razmyar
sd
(p)
Kristiina
Salonen
sd
(p)
Hanna
Sarkkinen
vas
Mikko
Savola
kesk
Juha
Sipilä
kesk
Saara-Sofia
Sirén
kok
Timo
Soini
ps
(e)
Jani
Toivola
vihr
(s)
Maria
Tolppanen
sd
(e)
Tytti
Tuppurainen
sd
(e)
Jutta
Urpilainen
sd
Juhana
Vartiainen
kok
(e)
Anne-Mari
Virolainen
kok
(e)
Ozan
Yanar
vihr
Nimenhuudon jälkeen ilmoittautuivat seuraavat 4 edustajaa: 
Jari
Myllykoski
vas
(14:24)
Jutta
Urpilainen
sd
(15:28)
Mats
Löfström
r
(15:31)
Katri
Kulmuni
kesk
(16:05)
Nimenhuutoraportti
Täysistunto
Nimenhuutoraportti tiistai 30.5.2017 klo 14.01
1
Nimenhuuto
Nimenhuutoraportti EDK-2017-AK-128547
Liite 1A
Nimenhuudossa merkittiin täysistunnosta poissa oleviksi seuraavat 47 edustajaa (e = eduskuntatyöhön liittyvä tehtävä; s = sairaus; p = perhevapaa): 
Olavi
Ala-Nissilä
kesk
(e)
Li
Andersson
vas
(e)
Paavo
Arhinmäki
vas
(e)
Juho
Eerola
ps
(s)
Eeva-Johanna
Eloranta
sd
(e)
Maarit
Feldt-Ranta
sd
Sanni
Grahn-Laasonen
kok
(e)
Maria
Guzenina
sd
(e)
Hanna
Halmeenpää
vihr
(p)
Petri
Honkonen
kesk
(p)
Laura
Huhtasaari
ps
(e)
Susanna
Huovinen
sd
(s)
Marisanna
Jarva
kesk
(e)
Arja
Juvonen
ps
(s)
Ilkka
Kantola
sd
(e)
Emma
Kari
vihr
(s)
Johanna
Karimäki
vihr
(e)
Katri
Kulmuni
kesk
Antero
Laukkanen
kd
Sanna
Lauslahti
kok
(e)
Jari
Lindström
ps
(e)
Anne
Louhelainen
ps
(e)
Mats
Löfström
r
Riitta
Myller
sd
(e)
Jari
Myllykoski
vas
Merja
Mäkisalo-Ropponen
sd
(s)
Hanna
Mäntylä
ps
Jussi
Niinistö
ps
(e)
Mikaela
Nylander
r
(e)
Aila
Paloniemi
kesk
(e)
Ulla
Parviainen
kesk
(e)
Jaana
Pelkonen
kok
(p)
Tuomo
Puumala
kesk
(e)
Nasima
Razmyar
sd
(p)
Kristiina
Salonen
sd
(p)
Hanna
Sarkkinen
vas
Mikko
Savola
kesk
Juha
Sipilä
kesk
Saara-Sofia
Sirén
kok
Timo
Soini
ps
(e)
Jani
Toivola
vihr
(s)
Maria
Tolppanen
sd
(e)
Tytti
Tuppurainen
sd
(e)
Jutta
Urpilainen
sd
Juhana
Vartiainen
kok
(e)
Anne-Mari
Virolainen
kok
(e)
Ozan
Yanar
vihr
Nimenhuudon jälkeen ilmoittautuivat seuraavat 4 edustajaa: 
Jari
Myllykoski
vas
(14:24)
Jutta
Urpilainen
sd
(15:28)
Mats
Löfström
r
(15:31)
Katri
Kulmuni
kesk
(16:05)
Viimeksi julkaistu 30.1.2020 14.36