Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä – Kristdemokratiska riksdagsgruppen

Eduskuntaryhmä
Nimi: Kristillisdemokraattinen eduskuntaryhmä – Kristdemokratiska riksdagsgruppen
Järjestäytymispäivä: 23.3.1970
Käyntiosoite: Mannerheimintie 30, Helsinki
Postiosoite: 00102 Eduskunta
Y-tunnus: 2433901-7

Eduskuntaryhmän henkilöt
Puheenjohtaja: Peter Östman
1. varapuheenjohtaja: Päivi Räsänen
2. varapuheenjohtaja: Antero Laukkanen

Muut jäsenet:
Sari Essayah
Sari Tanus

Henkilöt, joilla on oikeus kirjoittaa ryhmän nimi:
Puheenjohtaja Peter Östman, s. 16.12.1961, kotipaikka Luoto
1. varapuheenjohtaja Päivi Maria Räsänen, s. 19.12.1959, kotipaikka Riihimäki
2. varapuheenjohtaja Jorma Antero Laukkanen, s. 30.5.1958, kotipaikka Espoo
Pääsihteeri Merja Eräpolku, s. 18.3.1969, kotipaikka Lohja

Tilintarkastajat:
HTM Ritva Marjatta Vehniäinen, s. 12.1.1951, kotipaikka Piikkiö

Eduskuntaryhmän säännöt
Säännöt 16.12.2013 (PDF)

Ilmoitusten toimittaminen ja hyväksyminen
Perusilmoitus on toimitettu 14.2.2013.
Perusilmoitusta on täydennetty 9.4.2013.
Hyväksytty eduskuntaryhmärekisteriin 15.4.2013.

Muutosilmoitus nro 1 on toimitettu 19.4.2013.
Muutosilmoitus nro 1 on hyväksytty 24.4.2013.

Muutosilmoitus nro 2 on toimitettu 13.12.2013.
Muutosilmoitus nro 2 on hyväksytty 16.12.2013.

Muutosilmoitus nro 3 on toimitettu 17.4.2014.
Muutosilmoitus nro 3 on hyväksytty 22.4.2014.

Muutosilmoitus nro 4 on toimitettu 11.8.2014.
Muutosilmoitus nro 4 on hyväksytty 11.8.2014.

Muutosilmoitus nro 5 on toimitettu 5.5.2015.
Muutosilmoitus nro 5 on hyväksytty 5.5.2015.

Muutosilmoitus nro 6 on toimitettu 23.9.2015.
Muutosilmoitus nro 6 on hyväksytty 23.9.2015.

Päivitetty: 23.9.2015