Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Svenska riksdagsgruppen – Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Eduskuntaryhmä
Nimi: Svenska riksdagsgruppen – Ruotsalainen eduskuntaryhmä
Järjestäytymispäivä: 22.5.1907
Käyntiosoite: Mannerheimintie 30, Helsinki
Postiosoite: 00102 Eduskunta
Y-tunnus: 0459104-7

Eduskuntaryhmän henkilöt
Puheenjohtaja: Mikaela Nylander
1. varapuheenjohtaja: Ulla-Maj Wideroos
2. varapuheenjohtaja: Thomas Blomqvist

Muut jäsenet:
Jörn Donner (2.10.2013)
Christina Gestrin
Lars Erik Gästgivars
Anna-Maja Henriksson
Elisabeth Nauclér
Mats Nylund
Stefan Wallin

Henkilöt, joilla on oikeus kirjoittaa ryhmän nimi:
Puheenjohtaja Mikaela Nylander, s. 27.3.1970, kotipaikka Porvoo
1. varapuheenjohtaja Ulla-Maj Wideroos, s. 22.10.1951, kotipaikka Närpiö
2. varapuheenjohtaja: Thomas Blomqvist, s. 15.1.1965, kotipaikka Raasepori

Tilintarkastajat:
Ernst & Young Oy, Y-tunnus 2204039-6

Eduskuntaryhmän säännöt
Säännöt toimitettu ruotsinkielisinä. Epävirallinen suomenkielinen käännös tulossa lähiaikoina.
Stadgar (PDF)

Ilmoitusten toimittaminen ja hyväksyminen
Perusilmoitus on toimitettu 28.2.2013.
Hyväksytty eduskuntaryhmärekisteriin 15.4.2013.

Muutosilmoitus nro 1 on toimitettu 30.9.2013.
Muutosilmoitus nro 1 on hyväksytty 2.10.2013.

Päivitetty: 2.10.2013

Eduskuntaryhmä
Nimi: Svenska riksdagsgruppen – Ruotsalainen eduskuntaryhmä
Järjestäytymispäivä: 22.5.1907
Käyntiosoite: Mannerheimintie 30, Helsinki
Postiosoite: 00102 Eduskunta
Y-tunnus: 0459104-7

Eduskuntaryhmän henkilöt
Puheenjohtaja: Thomas Blomqvist
1. varapuheenjohtaja: Eva Biaudet
2. varapuheenjohtaja: Mats Löfstöm

Muut jäsenet:
Anders Adlercreutz
Anna-Maja Henriksson
Mikaela Nylander
Mats Nylund
Veronica Rehn-Kivi
Joakim Strand
Stefan Wallin

Henkilöt, joilla on oikeus kirjoittaa ryhmän nimi:
Puheenjohtaja Thomas Blomqvist, s. 15.1.1965, kotipaikka Raasepori
Henrik Bernhard Stenbäck, s. 7.5.1957, kotipaikka Helsinki

Tilintarkastajat:
Ernst & Young Oy, Y-tunnus 2204039-6

Eduskuntaryhmän säännöt
Säännöt toimitettu ruotsinkielisinä. Epävirallinen suomenkielinen käännös tulossa lähiaikoina.
Stadgar (PDF)

Ilmoitusten toimittaminen ja hyväksyminen
Perusilmoitus on toimitettu 28.2.2013.
Hyväksytty eduskuntaryhmärekisteriin 15.4.2013.

Muutosilmoitus nro 1 on toimitettu 30.9.2013.
Muutosilmoitus nro 1 on hyväksytty 2.10.2013.

Muutosilmoitus nro 2 on toimitettu 27.5.2015.
Muutosilmoitus nro 2 on hyväksytty 27.5.2015.

Muutosilmoitus nro 3 on toimitettu 14.6.2016.
Muutosilmoitus nro 3 on hyväksytty 14.6.2016.

Muutosilmoitus nro 4 on toimitettu 9.2.2018.
Muutosilmoitus nro 4 on hyväksytty 9.2.2018.

Päivitetty: 12.2.2018