Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä – Socialdemokratiska riksdagsgruppen

Eduskuntaryhmä
Nimi: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä – Socialdemokratiska riksdagsgruppen
Järjestäytymispäivä: 22.5.1907
Postiosoite: 00102 Eduskunta
Y-tunnus: 2525569-1

Eduskuntaryhmän henkilöt
Puheenjohtaja: Antti Lindtman
1. varapuheenjohtaja: Johanna Ojala-Niemelä
2. varapuheenjohtaja: Suna Kymäläinen

Muut jäsenet:
Eeva-Johanna Eloranta
Maarit Feldt-Ranta
Tarja Filatov
Jukka Gustafsson
Maria Guzenina
Tuula Haatainen
Timo Harakka
Eero Heinäluoma
Susanna Huovinen
Lauri Ihalainen
Ilkka Kantola
Mika Kari
Anneli Kiljunen
Krista Kiuru
Sanna Marin
Riitta Myller
Merja Mäkisalo-Ropponen
Ilmari Nurminen
Sirpa Paatero
Antti Rinne
Joona Räsänen
Kristiina Salonen
Ville Skinnari
Satu Taavitsainen
Katja Taimela
Maria Tolppanen
Pilvi Torsti
Erkki Tuomioja
Tytti Tuppurainen
Jutta Urpilainen
Pia Viitanen

Henkilöt, joilla on oikeus kirjoittaa ryhmän nimi:
Puheenjohtaja Antti Ilmari Lindtman, s. 11.8.1982, kotipaikka Vantaa
Pääsihteeri Kari Anttila, s. 20.10.1959, kotipaikka Vihti 

Tilintarkastajat:
Tilintarkastusrengas Oy, Y-tunnus 0472227-0

Eduskuntaryhmän säännöt
Säännöt 28.2.2013 (PDF)

Ilmoitusten toimittaminen ja hyväksyminen
Perusilmoitus on toimitettu 28.2.2013.
Hyväksytty eduskuntaryhmärekisteriin 15.4.2013.

Muutosilmoitus nro 1 on toimitettu 3.10.2013.
Muutosilmoitus nro 1 on hyväksytty 7.10.2013.

Muutosilmoitus nro 2 on toimitettu 8.5.2015.
Muutosilmoitus nro 2 on hyväksytty 11.5.2015.

Muutosilmoitus nro 3 on toimitettu 14.4.2016.
Muutosilmoitus nro 3 on hyväksytty 15.4.2016.

Muutosilmoitus nro 4 on toimitettu 8.6.2016.
Muutosilmoitus nro 4 on hyväksytty 8.6.2016.

Muutosilmoitus nro 5 on toimitettu 23.6.2016.
Muutosilmoitus nro 5 on hyväksytty 23.6.2016.

Muutosilmoitus nro 6 on toimitettu 7.6.2017.
Muutosilmoitus nro 6 on hyväksytty 7.6.2017.

Muutosilmoitus nro 7 on toimitettu 21.6.2017.
Muutosilmoitus nro 7 on hyväksytty 21.6.2017.

Päivitetty: 21.6.2017